12.08.2023 r., godz. 15:00, Miejski Stadion Piłkarski w Stargardzie

Błękitni Stargard – Unia Solec Kujawski 3:1 (0:1)

Bramka dla Unii: Hubert Chołuj ‘37

Skład Unii: Aleks Pelczarski, Wiktor Babiński, Oskar Kujawka, Mateusz Szymański, Hubert Chołuj, Oleksandr Horvat, Cezary Kępczyński ('27 Oliwer Moranowski), Szymon Babiarz ('85 Szymon Skorupa), Sebastian Pacek ('70 Maciej Słupecki), Paweł Woźny ('46 Dominik Bednarski), Sergii Kravchenko

Trener: Daniel Katerla, kierownik drużyny: Przemysław Czajka

Bez punktów powrócą unici z pierwszego w tym sezonie meczu wyjazdowego. Spotkanie w Stargardzie było szansą dla obydwu zespołów na rehabilitację po porażkach w I kolejce. Niestety dla Unii szansę tę w pełni wykorzystali gospodarze. Do przerwy wynik był więcej niż dobry, solecczanie prowadzili po golu zdobytym w 37 minucie przez Huberta Chołuja. W drugiej połowie Błękitni zaaplikowali nam jednak trzy bramki, kolejno w ‘55, ‘75 i ‘87 minucie meczu. Unia miała jeszcze swoją szansę na chociażby zmniejszenie rozmiarów porażki, niestety w ’88 minucie nie wykorzystaliśmy rzutu karnego (słupek).

Tym samym po dwóch kolejkach Unia Solec zawitała do strefy spadkowej, zajmując obecnie szesnaste miejsce wśród osiemnastu zespołów. Przy ujemnym bilansie bramkowym 3-6 znajdujemy się w gronie czterech zespołów, które nie wywalczyły jeszcze w tym sezonie punktów.