19.08.2023 r., sobota, godz. 14:00, Stadion OSiR Solec Kujawski

III kolejka III ligi - grupa II

Unia Solec Kujawski - Zawisza Bydgoszcz 0:2 (0:0)

Skład Unii: Aleks Pelczarski, Wiktor Babiński ('80 Szymon Skorupa), Hubert Chołuj, Mateusz Szymański ('85 Ryczkowski), Oliwer Moranowski ('80 Kacper Witkowski), Oleksandr Horvat, Szymon Babiarz, Sebastian Pacek ('75 Marcin Krzywicki), Sergii Kravchenko, Jakub Nawrocki

Trener: Daniel Katerla, kierownik drużyny: Przemysław Czajka

Bez punktów dla solecczan w trzeciej kolejce spotkań o mistrzostwo III ligi grupy II. Unici przegrali u siebie z bydgoskim Zawiszą 0:2 i pozostają jedną z trzech drużyn, z zerowym dorobkiem w bieżącym sezonie.

Drużyny Unii i Zawiszy przed rozpoczęciem meczu.

Sobotniemu spotkaniu towarzyszyło naprawdę spore zainteresowanie. Bardzo dobra pogoda oraz przeciwnik z ekstraklasową przeszłością zrobiły tutaj swoje. Nie można od razu nie wspomnieć, że do Solca za swoją drużyną przyjechało kilkuset kibiców Zawiszy. Wypełnili oni szczelnie sektor dla gości. Wielu usiadło także na trybunie południowej. Przed meczem piłkarze Unii wystąpili w koszulkach z wyrazami wsparcia dla Pawła Woźnego i Cezarego Kępczyńskiego, których z występu na dłuższy czas wyeliminowała kontuzja.

Pierwsza połowa nie wyglądała źle. Już w pierwszej minucie unici przedostali się w pole karne Zawiszy, zabrakło jednak wykończenia całej akcji. Pierwszy kwadrans w miarę wyrównany. Później powoli ale systematycznie coraz większą przewagę osiągali goście. Nie mieli przy tym jakichś stuprocentowych sytuacji, ale kilkukrotnie bydgoszczanie chybiali, lub dobrze bronił Aleks Pelczarski. Z dobrej strony w tej części spotkania pokazał się moim zdaniem Hubert Chołuj. Na prawej stronie aktywny był Szymon Babiarz. I to właśnie unici, po akcji prawym skrzydłem mieli całkiem niezłą sytuację do zdobycia bramki. W 30 minucie po zagraniu w pole karne groźnie uderzał nowy zawodnik Unii - Nawrocki, ale z jego strzałem poradził sobie bramkarz Zawiszy. Do końca tej części spotkania przewaga należała do gości, niemniej nie potrafili jej wykorzystać. Do przerwy 0:0.

Fragment I połowy meczu.

Druga połowa meczu to już wyraźna przewaga Zawiszy. Goście z każdą minutą byli bliżej objęcia prowadzenia. W 53 minucie meczu rzut rożny dla bydgoszczan, duże zamieszanie w polu karnym i piłka po uderzeniu Piotra Okuniewicza trafia do bramki. Chyba lepiej w tej sytuacji mógł zachować się Aleks Pelczarski. 0:1. Od tego momentu przewaga gości jeszcze wzrosła. W ciągu kolejnych dziesięciu minut stworzyli oni kilka groźnych akcji pod bramką unitów, piłka jednak nieznacznie mijała bramkę Unii, bądź bardzo dobrze bronił Aleks Pelczarski. W 74 minucie bardzo ładny strzał z dystansu w wykonaniu Michała Graczyka. Zawodnik Zawiszy nie dał żadnych szans bramkarzowi Unii i podwyższył prowadzenie dla swojego zespołu. Kolejne minuty to pełna kontrola gości nad wydarzeniami na boisku. Do końca spotkania wynik nie uległ już jednak zmianie.

Fragment II połowy meczu.

Po tym spotkaniu Unia niestety "umocniła się" w strefie spadkowej nie zdobywając jeszcze punktu, przy ujemnym bilansie bramkowym 3-8. Już pierwsze spotkania nowego sezonu pokazały, że czeka nas ciężka walka o utrzymanie. W następnej kolejce Unia Solec zagra na wyjeździe z Winetą Wolin, która po trzech kolejkach z kompletem punktów zajmuje drugie miejsce w tabeli III ligi grupy II ustępując liderującej Pogoni Nowe Skalmierzyce gorszym bilansem bramkowym.