05.08.2023 r., sobota godz. 14:00, stadion OSiR Solec Kujawski

I kolejka III liga - grupa II

Unia Solec Kujawski - Stolem Gniewino 2:3 (1:1)

Bramki dla Unii: Sergii Kravchenko '35, Szymon Babiarz '57 (karny)

Skład Unii: Mateusz Skowroński (BR, kpt.), Kacper Witkowski, Oskar Kujawka, Mateusz Szymański, Paweł Woźny, Cezary Kępczyński, Wojciech Mielcarek, Hubert Chołuj, Oleksandr Horvat, Sergii Kravchenko (Sebastian Pacek), Szymon Babiarz (Maciej Słupecki)

Trener: Daniel Katerla, trener bramkarzy: Robert Tomaszewski, kierownik drużyny: Przemysław Czajka

Od czego by tu zacząć? Wracam do bloga po jedenastu latach przerwy! Po malutku, po cichutku będę wstawiał informacje o meczach "Unieczki", po to żeby zapisać, tyle ile się da, bo pamięć ludzka jest ulotna!

Inauguracja nowego sezonu przyciągnęła na solecki stadion kilkuset kibiców. Frekwencja naprawdę dobra! Z grą było już nieco gorzej... Pierwszy kwadrans to typowe badanie z obu stron. Brakowało klarownych sytuacji do zdobycia bramki. W 24 minucie w wydawałoby się niegroźnej sytuacji faulw polu karnym Unii i "jedenastka" dla gości. Pewnym egzekutorem okazał się Paweł Soboczyński, który tego dnia niestety napsuł nam sporo krwi. Od momentu utraty gola, unici zaczęli grać z nieco większą werwą. Najbardziej aktywni moim zdaniem byli Paweł Woźny i Szymon Babiarz. W 35 minucie po akcji tego drugiego piłka trafiła w pole karne gości a celnym strzałem popisał się Sergii Kravchenko. Unia - Stolem 1:1! Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Po przerwie mecz lepiej ułożył się niestety dla gości. Niebo nad stadionem "rozpłakało się" nad takim stanem rzeczy, ale cóż...W 53 minucie meczu Mateusz Dampc, wykorzystał akcję gości ze skrzydła i z kilku metrów skierował piłkę do bramki solecczan. Cztery minuty później był już jednak remis. W zamieszaniu w polu karnym gości, zagranie ręką jednego z zawodników z Gniewina i sędzia podyktował rzut karny dla Unii. Pewnym strzelcem okazał się Szymon Babiarz. 2:2, a unici po raz  drugi tego dnia zdołali odrobić straty. Niestety później ponownie do głosu doszli goście. W 60 minucie po serii błędów naszej obrony niewiarygodnym wręcz instynktem wykazał się Mateusz Skowroński,  który wybił piłkę zmierzającą do bramki Unii. Niestety minutę później nasz bramkarz był już bezradny wobec strzału Pawła Soboczyńskiego. Na tablicy pojawił się zatem wynik 2:3. Następne minuty też należały do gości. Aktywny był Soboczyński, po strzale którego piłka odbiła się od spojenia słupka i poprzeczki. Ze strony Unii brakowało celnych podań, lepszego rozegrania a w kilku sytuacjach po prostu "zimnej głowy" aby spokojniej rozegrać akcję. Unici mieli też swoją szansę na zmianę  wyniku, po strzale Woźnego piłka trafiła w słupek. Niestety dla solecczan, wyniku nie udało się już zmienić.

Szkoda, że na inaugurację nowego sezonu nie udało się zdobyć choćby punktu, ale goście tego dnia byli lepsi. Następny mecz "Unieczki" to wyjazd do Błękitnych Stargard, natomiast już 19 sierpnia do Solca zawita Zawisza Bydgoszcz.