Więcej spokoju !

Niedziela, 16.10.2011 r.
Wda II/Strażak Świecie - Unia Solec Kujawski 3:1 (1:0)
Bramka dla Unii: '47 Bartosz Spaliński
Wyjazdowej porażki z Wdą II/ Strażakiem Świecie doznali nasi juniorzy młodsi. Pierwsza połowa meczu zaczęła się niestety podobnie jak w pojedynku z Gwiazdą Bydgoszcz. Bardzo szybko bo już  od 6 minuty gry przegrywaliśmy 1:0. Kolejne minuty to głównie walka w środku pola oraz liczne strzały z dystansu zarówno ze strony gospodarzy jak i Unieczki. Z naszej strony blisko zdobycia bramki był zwłaszcza Jakub Kowalski, ale jego strzał z 30 metrów został obroniony przez bramkarza. Do przerwy 1:0 "w plecy".
 Druga połowa zaczęła się dla nas znacznie lepiej. W 47 minucie meczu wyrównującą bramkę dla Unieczki zdobył Bartosz Spaliński. Nasz zawodnik minął trzech przeciwników i wykorzystał sytuację sam na sam! Od tego momentu aż do 65 minuty meczu trwała walka o korzystny wynik. Niestety o ostatnim kwadransie w wykonaniu naszych piłkarzy nie da się napisać nic dobrego... Kłótnie z przeciwnikami oraz co jeszcze gorsze także między sobą nie zwiastowały pomyślnego zakończenia. I tak w 70 minucie gry Wda zdobyła drugą bramkę. Jeszcze trudniej zrobiło się trzy minuty później, kiedy zawodnik Unii - Patryk Bereza - otrzymał czerwoną kartkę, i musieliśmy kończyć mecz w dziesięciu. Miary nieszczęść dopełniła trzecia bramka dla naszych rywali, zdobyta już w samej końcówce meczu. Końcowy gwizdek sędziego i 3:1 dla Wdy.
  Mimo porażki, w naszej drużynie na wyróżnienie zasłużyli Miłosz Dolny i Dawid Cichowicz, którzy walczyli do końca i nie brali udziału w niepotrzebnych dyskusjach.