Piątek, 01.09.2023 r., godz. 17:30, stadion Świtu Skolwin (Szczecin)

III liga, grupa II - VI kolejka

Świt Skolwin (Szczecin) - Unia Solec Kujawski 3:1 (2:0)

Bramka dla Unii: Sergii Kravchenko '55

Skład wyjściowy Unii: Mateusz Skowroński, Hubert Chołuj, Kacper Witkowski, Oskar Kujawka, Wiktor Babiński, Mateusz Szymański, Modou Camara, Jakub Nawrocki, Oleksandr Horvat, Szymon Babiarz, Sebastian Pacek

Porażką ze Świtem Skolwin (Szczecin) zakończył się piątkowy mecz soleckiej Unii. Losy spotkania rozstrzygnęły się właściwie już w pierwszych pięciu minutach.

Gorzej dla soleckiego zespołu to spotkanie nie mogło się rozpocząć. Nie minęło 20... sekund meczu, kiedy gospodarze przeprowadzili składną akcję i po dośrodkowaniu w pole karne ładnym strzałem popisał się Adam Ładziak. 1:0 dla Świtu. W 5 minucie koszmarny błąd naszej obrony przy wyprowadzeniu piłki z własnego pola karnego. Piłkę przejęli zawodnicy Świtu, którzy po dobrym rozegraniu zakończyli akcję strzałem, kierunek lotu piłki zmienił jeszcze Szymon Kapelusz i podwyższył prowadzenie na 2:0. Koszmar! Taki wynik utrzymał się już do końca pierwszej części spotkania.

Druga połowa meczu też rozpoczęła się dla unitów niefortunnie. W 48 minucie, po faulu naszego obrońcy w polu karnym, sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. Jedenastkę pewnie wykorzystał Adam Ładziak, podwyższając wynik na 3:0 dla Świtu. W 55 minucie rozmiary porażki zmniejszył Sergii Kravchenko, który wykorzystał zagranie od Sebastiana Packa, i pomimo asysty dwóch obrońców ładnym strzałem z pola karnego pokonał bramkarza gospodarzy. 3:1. Niestety dla Unii wynik nie uległ już zmianie.

Porażka w Szczecinie oznacza, że Unia nie wydostanie się póki co ze strefy spadkowej. Dorobek trzech punktów wystarcza póki co na 17 miejsce w gronie 18 zespołów. Następne spotkanie unici zagrają u siebie w sobotę 9 września, a przeciwnikiem solecczan będzie Gedania Gdańsk.