26.08.2023 r., sobota, godz. 14:00, stadion OSiR Solec Kujawski

Unia Solec Kujawski - Polonia Środa Wielkopolska 3:2 (1:1)

Bramki dla Unii: Sebastian Pacek - 2 ('44, '59), Oleksandr Horvat ('71)

Skład Unii: Mateusz Skowroński, Kacper Witkowski,Oskar Kujawka, Mateusz Szymański, Sebastian Pacek (Marcin Krzywicki), Hubert Chołuj, Oleksandr Horvat, Sergii Kravchenko, Szymon Babiarz (Oliwer Moranowski), Jakub Nawrocki, Wiktor Babiński.

Trener: Daniel Katerla, kierownik drużyny: Przemysław Czajka

Pierwsze zwycięstwo w bieżącym sezonie odnieśli zawodnicy Unii Solec Kujawski. Podopieczni Daniela Katerli po emocjonującym meczu pokonali Polonię Środa Wielkopolska 3:2.

Pierwsza połowa przez długi czas nie przynosiła wielu emocji. Co prawda już w 2 minucie meczu, po akcji unitów na bramkę gości uderzał Oleksandr Horvat, jednak piłka przeleciała ponad poprzeczką. Tempo meczu było spokojne i ani Unia ani Polonia w tej części spotkania nie zamierzały go forsować. Brakowało szybkich akcji oraz dogodnych sytuacji do zdobycia bramki.

Pierwsza bramka padła w 39 minucie meczu. Po rzucie rożnym egzekwowanym przez drużynę ze Środy Wielkopolskiej, do piłki najwyżej wyskoczył Jędrzej Drame i po strzale głową umieścił piłkę w bramce bronionej przez Mateusza Skowrońskiego. 0:1. Całe szczęście stracony gol nie załamał gospodarzy, którzy szybko ruszyli do odrabiania strat. W 44 minucie meczu po akcji skrzydłem Szymona Babiarza i dośrodkowaniu w pole karne piłkę głową uderzył Sebastian Pacek nie dając szans bramkarzowi gości. 1:1. Taki też wynik utrzymał się do przerwy.

Druga część spotkania toczyła się już w znacznie szybszym tempie. Najpierw do głosu doszli goście ze Środy Wielkopolskiej, którzy wyraźnie byli niezadowoleni z remisu. Drużyna Polonii nie potrafiła jednak wykorzystać swojej przewagi w tym fragmencie spotkania. Co nie udało się gościom, udało się gospodarzom. W 59 minucie meczu ładnym uderzeniem ze szpicy w dalszy róg bramki średzian popisał się Sebastian Pacek i wyprowadził Unię na prowadzenie! 2:1. Od tego momentu obydwie drużyny poszły na wymianę ciosów. Minutę po zdobyciu bramki szansę na hat-tricka miał Pacek, ale jego strzał wybronił bramkarz Polonii. W odpowiedzi, dwie minuty później akcja gości po której skutecznie interweniował Skowroński. Kolejne dwie minuty i akcja Unii sfinalizowana strzałem Wiktora Babińskiego, ale kolejny raz bramkarz gości był na posterunku. W 70 minucie meczu duży błąd popełnił bramkarz Unii, który źle wyprowadził piłkę spod własnej bramki. Piłkę przejęli goście i po wymianie kilku podań doszli do sytuacji, którą wybronił Mateusz Skowroński, rehabilitując się za swój błąd. Minutę później wybuch radości na trybunach soleckiego stadionu. Po kontrze wyprowadzonej przez Unię, w sytuacji sam na sam znalazł się Oleksandr Horvat. Piłkę po jego strzale musnął jeszcze bramkarz średzian, ale futbolówka ostatecznie wpadła do bramki gości. 3:1! Od tego momentu goście ze Środy Wielkopolskiej nasilili swoje ataki, a Unia skupiła się na kontrach. W 85 minucie mieliśmy sporo szczęścia. Po akcji gości, piłkę na trzecim metrze przed bramką unitów otrzymał jeden z zawodników Polonii ale fatalnie spudłował. Z każdą minutą było coraz bliżej do pierwszego zwycięstwa Unii w tym sezonie. Sędzia doliczył do drugiej części spotkania 5 minut. W tym czasie zawodnicy ze Środy Wielkopolskiej przeprowadzili akcję, po której bramkę zdobył Marcin Kaczmarek. 3:2. Całe szczęście już wkrótce nastąpił końcowy gwizdek i gospodarze mogli fetować pierwsze trzy punkty!