Porażka z Zawiszą (juniorzy młodsi)

Niedziela, 03.06.2012 r., stadion OSiR w Solcu Kujawskim
Unia Solec Kujawski - WKS Zawisza II Bydgoszcz 1:3 (0:1)
Bramka dla Unii: Sebastian Jaszewski '45

W pierwszym kwadransie meczu zespół Unii Solec postawił gościom twarde warunki. Sytuacje do zdobycia bramki mieli Łukasz Jędrasik i Bartosz Spaliński. W następnych minutach to jednak zawodnicy Zawiszy osiągnęli wyraźną przewagę. Wielokrotnie przed utratą bramki uratowała nas dobra postawa bramkarza Unii - Mikołaja Bojdy. W 25 minucie meczu nasz bramkarz był jednak bez szans - bydgoszczanie wykorzystali  sytuację sam na sam. Do przerwy 0:1.
    Początek drugiej połowy lepszy w wykonaniu solecczan. W 45 minucie akcja skrzydłem: Łukasz Chmiel - Bartosz Spaliński - Sebastian Jaszewski - i właśnie ten ostatni zawodnik strzałem z pierwszej piłki pokonał bramkarza gości. 1:1. Ta bramka podziałała mobilizująco na... Zawiszę. Bydgoszczanie uparcie dążyli do zdobycia zwycięskiej bramki - i mieli ku temu sporo okazji. Z naszej strony wyprowadzaliśmy groźne kontry, niemniej brakowało skuteczności lub ostatniego podania. W 65 minucie meczu źle wykonany rzut wolny przez naszych zawodników - szybką kontrę wyprowadzili piłkarze Zawiszy, którzy nie zmarnowali swojej szansy - celny strzał i 2:1 dla gości. Pięć minut później bydgoszczanie wyprowadzili kolejny atak, po którym podwyższyli prowadzenie na 3:1. W samej końcówce meczu ambitnie grający unici mogli jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki - swoje okazje mieli Łukasz Chmiel i Łukasz Jędrasik - ale wynik nie uległ już zmianie.
     Zwycięstwo Zawiszy zasłużone, ale naszym zawodnikom nie można odmówić zaangażowania i walki do końca!