Niewykorzystana szansa...

Sobota, 19.05.2012 r., godz. 16:00, stadion OSiR Solec Kujawski
Unia Solec Kujawski - Start Warlubie 1:1 (1:0)
Bramka dla Unii: Valentin Dah '25
         W zasadzie tytuł relacji powinien brzmieć "niewykorzystane szanse" - ponieważ powinniśmy wygrać ten mecz w sposób zdecydowany. Miałem jednak na uwadze fakt, iż co prawda powiększyliśmy przewagę nad trzecim w tabeli Flisakiem Złotoria do dwóch punktów, niemniej nasza przewaga śmiało mogła wynosić po tej kolejce cztery punkty. Warto zaznaczyć jeszcze jedną rzecz. Po dłuższej przerwie znowu mogliśmy na boisku w Solcu oglądać grę Michała Zarembskiego - który kilka lat temu był zawodnikiem naszego klubu.
          Początek spotkania dla Unii, już w piątej minucie bramkę dla soleckiego zespołu mógł zdobyć Sebastian Mędlewski - ale bramkarz gości nie dał się zaskoczyć. W 25 minucie meczu, po rzucie rożnym dla Unieczki - spore zamieszanie w polu karnym wykorzystał Valentin Dah, który skierował piłkę do bramki. 1:0 dla Unii! Dość napisać, że w pierwszej połowie mogliśmy spokojnie zdobyć kilka bramek - dogodnych sytuacji nie wykorzystał m.in. Krzysztof Szkaradek. Ze strony gości przede wszystkim jedna groźna akcja, po której piłka po interwencji Mateusza Skibińskiego minimalnie minęła słupek bramki. Do przerwy 1:0 dla Unii.
          W drugiej połowie przewaga Unii była jeszcze większa, ale piłka za nic nie chciała wpaść do bramki Startu. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania, mała "zadyszka" w naszych szeregach, sprawiła, że na krótki czas przewagę osiągnęli goście. W 79 minucie meczu po akcji zawodników z Warlubia piłkę do naszej bramki skierował Damian Grajewski. 1:1. Było jednak jeszcze sporo czasu aby zdobyć zwycięską bramkę - i okazje ku temu były! W samej końcówce przynajmniej kilka razy powinniśmy odzyskać prowadzenie. Najbliżej zdobycia drugiej bramki był Valentin Dah który trafił w poprzeczkę. Swoją okazję do zdobycia bramki miał też Dudu Ndao. Wszystko na nic! Mecz zakończył się podziałem punktów.
           Jak zdążyłem już zaznaczyć we wstępie - po tej kolejce nieznacznie umocniliśmy się na drugim miejscu w tabeli IV ligi kujawsko-pomorskiej. Po porażce w Chełmnie - Flisak traci do nas dwa punkty. Do końca sezonu pozostały już tylko trzy spotkania. W najbliższy weekend czeka nas wyjazd do Szubina.