Bardzo ważne zwycięstwo!

Środa, 16.05.2012 r., godz. 17:00
Grom Osie - Unia Solec Kujawski 1:2 (0:1)
Bramki dla Unii: Robert Frasz '31, Marcin Grzelak '79
      Unia Solec Kujawski po zwycięstwie w Osiu powróciła na drugie miejsce w tabeli IV ligi kujawsko-pomorskiej! Ale po kolei. Przede wszystkim pogoda miała niewiele wspólnego z majową - brrr zimno! Grać jednak trzeba. W naszej drużynie ofensywnie ustawionych Valentina Daha i Szymona Raczyńskiego wsparł od początku spotkania Wojciech Jendrzejewski. I właśnie ten trzeci zawodnik miał dogodną sytuację do zdobycia bramki już w ósmej minucie meczu - przegrał jednak pojedynek z bramkarzem gospodarzy. Dość szybko uzyskaliśmy przewagę, brakowało jeszcze wykończenia. Pierwsza bramka dla Unii padła w 31 minucie meczu, a zdobył ją Robert Frasz - po bardzo ładnym strzale z dystansu. Gospodarze w zasadzie nie potrafili nam zagrozić, starali się co prawda wyprowadzać kontry, ale nie wskórali zbyt wiele. Do przerwy 1:0 dla Unii.
        W drugiej połowie obraz gry nie uległ większym zmianom. Bliżej było Unii do zdobycia drugiej bramki niż Gromowi do wyrównania. W 79 minucie meczu rzut rożny dla naszego zespołu - główka Marcina Grzelaka i 2:0 dla Unii! Zwycięstwo Unieczki mogło być jeszcze bardziej okazałe, niemniej w samej końcówce meczu dobrej okazji nie wykorzystał Valentin Dah - przestrzelił w odległości kilku metrów od bramki. W doliczonym czasie gry w zamieszaniu w polu karnym Unii piłka trafiła jednego z naszych zawodników rękę - a sędzia od razu wskazał "na wapno". Gospodarze wykorzystali rzut karny. Było to jednak wszystko na co tego dnia było ich stać. Zwycięstwo 2:1 przybliżyło nas do awansu do trzeciej ligi. Jednak ostrożnie z optymizmem - sprawa awansu na pewno nie jest jeszcze przesądzona. Do końca rundy pozostały cztery kolejki i pozostaje mieć nadzieję, że utrzymamy odpowiednią koncentrację.