Huśtawka nastrojów u juniorów młodszych

Sobota, 12.05.2012 r.
Gwiazda Bydgoszcz - Unia Solec Kujawski 6:2 (2:1)
Bramki dla Unii: Łukasz Jędrasik - 2
       Mecz z Gwiazdą mógł się rozpocząć dla Unii idealnie, niestety sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Rafał Jędrzejewski. W odpowiedzi zaatakowali bydgoszczanie, którzy w 10 minucie skorzystali z błędu naszej obrony i również po akcji sam na sam objęli prowadzenie. 1:0 dla gospodarzy. Zanim jeszcze pozbieraliśmy się po stracie pierwszej bramki, Gwiazda podwyższyła prowadzenie. Gospodarze zdobyli drugiego gola skutecznie egzekwując rzut wolny. Nie oznaczało to jednak, że Unia przestała walczyć. Już pięć minut po stracie drugiej bramki, dobre prostopadłe podanie wykorzystał Łukasz Jędrasik, który w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza Gwiazdy. Do przerwy 2:1 dla gospodarzy.
       Druga połowa w wykonaniu Unii już niestety słabsza. Nasi przeciwnicy wykorzystali bezlitośnie błędy oraz niezdecydowanie w naszych szeregach. Efektem kolejne dwie stracone bramki. 4:1 dla Gwiazdy. Nadzieja na lepszy wynik dla solecczan pojawiła się wraz z drugą bramką zdobytą ponownie przez Łukasza Jędrasika. Kres wszelkim nadziejom położyła sytuacja z 60 minuty, kiedy to bydgoszczanie zdobyli piątego gola. Jeszcze w samej końcówce gospodarze zaliczyli jedno trafienie, ustalając wynik meczu na 6:2. Szkoda tak wysokiej porażki. Gwiazda była z pewnością drużyną lepszą, niemniej nasz zespół nie wykorzystał kilku niezłych sytuacji do zdobycia bramki.

Niedziela, 20.05.2012 r.
Unia Solec Kujawski - Wda II Świecie 6:0 (3:0)
Bramki dla Unii:  Bartosz Spaliński -2, Kamil Jarzęczka, Łukasz Chmiel, Aleksander Jakubiec, Łukasz Jędrasik

Mecz z wiceliderem tabeli ułożył się dla solecczan idealnie! Po dobrych - szybkich akcjach w 6 i 12 minucie - Bartosz Spaliński dwukrotnie pokonał bramkarza Wdy. Nasi goście - którzy przyjechali do Solca w okrojonym składzie - rzadko stwarzali zagrożenie pod naszą bramką - przeważnie przy okazji stałych fragmentów gry. W 35 minucie meczu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w wykonaniu Łukasza Chmiela - trzecią bramkę dla Unii zdobył Kamil Jarzęczka. Do przerwy 3:0 dla Unii.
        Po przerwie nasza przewaga z minuty na minutę stawała się coraz większa - goście opadli z sił. Czwartą bramkę dla Unii zdobył Łukasz Chmiel, wykorzystując dobre dośrodkowanie Olka Jakubca. Kolejne minuty i kolejne bramki! Najpierw po indywidualnej akcji wynik na 5:0 podwyższył Olek Jakubiec. W 60 minucie meczu wynik na 6:0 ustalił Łukasz Jędrasik. Nasz zespół miał jeszcze sporo okazji do zdobycia bramek, a dobrych sytuacji nie wykorzystali: Adrian Kazimierski, Sebastian Jaszewski i Łukasz Jędrasik. Nie zmienia to faktu, że za wysokie zwycięstwo całej drużynie należą się brawa oraz słowa uznania!