sobota, 12 listopada 2011

Zgasili Iskrę...

Piątek, 11.11.2011 r., godz. 11:00, Stadion OSiR w Solcu Kujawskim
Unia Solec Kujawski - ŚUKS Iskra Zamość 3:2 (1:1)
Bramki dla Unii: '3 Michał Staszyński, '55 Mariusz Szczerba, '60 Patryk Kowalewski
  Już od dawna czekałem na zwycięstwo naszych juniorów starszych i nareszcie udało się! Mecz bardzo szybko ułożył się dobrze dla Unieczki. Już w 3 minucie Michał Staszyński ładnym strzałem z 30 metrów w samo okienko zapewnił nam prowadzenie. Dalsze minuty to okres naszej przewagi, stwarzaliśmy zagrożenie pod bramką rywala, ale nie potrafiliśmy wykorzystać żadnej sytuacji. W 40 minucie "zimny prysznic", w sytuacji w naszym polu karnym sędzia dopatrzył się faulu na przeciwniku i wskazał "na wapno". Goście pewnie wykorzystali rzut karny. Do przerwy 1:1.
    W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie - w dalszym ciągu mieliśmy przewagę. W 55 minucie dobrze rozegrana akcja Unieczki, pierwszy strzał udało się jeszcze obronić, ale wobec dobitki Mariusza Szczerby zamościanie byli już bezradni. 2:1 dla nas. Nasza drużyna poszła za ciosem i pięć minut później podwyższyła prowadzenie. Ładne uderzenie Patryka Kowalewskiego z około 20 metrów, piłka otarła się o poprzeczkę i wpadła do bramki. 3:1 dla Unii. Mogliśmy wygrywać jeszcze wyżej, ale w sytuacji w której Paweł Ziółkowski trafił do bramki gości - sędzia dopatrzył się spalonego. Ponadto dwukrotnie swoich szans nie wykorzystał Jakub Nikodem, a po strzale Wojciecha Skalskiego piłka trafiła w poprzeczkę. W 80 minucie do głosu doszli goście, którzy wykorzystali przeprowadzony kontratak. 3:2 dla Unii. Takim wynikiem zakończyło się to spotkanie. Cieszę się, że trzy punkty nareszcie zostają u nas!
  Jako, że był to ostatni mecz juniorów starszych w tej rundzie, trener drużyny - Andrzej Cegielski -  składa wszystkim zawodnikom podziękowania za wspólną pracę i zaangażowanie na treningach i meczach. Dziękuję za grę do końca i nieustępliwość.