Porażka z liderem.

Wtorek, 08.11.2011 r., Bydgoszcz
Chemik II Bydgoszcz - Unia Solec Kujawski 6:2 (4:1)
Bramki dla Unii: '35 Łukasz Chmiel, '55 Kacper Florczak
  Na sam koniec rundy juniorom młodszym Unieczki przyszło pojedynkować się z liderem grupy Chemikiem II Bydgoszcz. Zgodnie z przewidywaniami od początku spotkania przewagę uzyskali gospodarze. Nie od razu jednak przełożyło się to na ilość sytuacji podbramkowych. Do 20 minuty skutecznie powstrzymywaliśmy akcje Chemika. Wyraźny kryzys nastąpił pomiędzy 20 a 35 minutą, niestety straciliśmy w tym okresie cztery bramki. W 35 minucie dla odmiany akcja naszego zespołu, przerwana przez faul przeciwnika. Rzut wolny dla Unieczki z około 35 metrów od bramki rywala. Do piłki podszedł Łukasz Chmiel. Bardzo mocny strzał - piłka odbija się od poprzeczki i wpada do siatki! Była to pierwsza bramka, którą bydgoszczanie stracili w tej rundzie na własnym boisku. Do przerwy 4:1 dla Chemika.
   W drugiej połowie gra wyraźnie się zaostrzyła - posypały się żółte kartki dla jednej i drugiej drużyny. W 55 minucie meczu bardzo ładna akcja zawodników Unii - wyborne dośrodkowanie Bartosza Spalińskiego do Kacpra Florczaka, po którym zawodnik Unii pokonał bramkarza gospodarzy. 4:2 dla Chemika. Ta bramka podziałała na bydgoszczan jak płachta na byka. Gospodarze osiągnęli konkretną przewagę którą udokumentowali jeszcze dwiema bramkami. Wynik końcowy 6:2 dla Chemika.
  Pomimo wyraźnej porażki brawa za zaangażowanie i grę do końca!
  W ramach podsumowania, chciałbym przytoczyć słowa trenera drużyny juniorów młodszych - Krzysztofa Grzegorowskiego skierowane do swoich zawodników na zakończenie rundy: "Należą się Wam podziękowania za zaangażowanie na treningach i meczach. Dziękuję za stworzenie fajnego zespołu, który wygrywa i przegrywa razem. Dziękuję za dobrą atmosferę towarzyszącą podczas rundy, to wyłącznie Wasza zasługa! Najważniejsze, żeby się nie poddawać i walczyć do końca!".