piątek, 21 października 2011

IV liga, XIII kolejka, 22.10.2011 r., godz. 15:00, Unia Solec Kujawski - Szubinianka Szubin

Bez owijania w bawełnę. Czytam "Szubinianka" myślę - sezon 1998/1999. Wtedy to toczyliśmy wyrównane pojedynki w lidze okręgowej z rewelacyjnym beniaminkiem z Szubina. Rewelacyjnym do tego stopnia, że wygrał całą ligę, ucierając nosa faworytom do awansu - Gopłu Kruszwica i niestety nam...
  W rundzie jesiennej wspomnianego sezonu zremisowaliśmy "w gościach" 1:1, a bramkę dla naszego zespołu zdobył Bartosz Mucha. Na wiosnę - u siebie - po ciekawym meczu zremisowaliśmy 2:2. Już w 8 minucie prowadziliśmy 2:0 po bramkach Mariusza Wawrzyniaka i Krzysztofa Stomskiego. Niestety jeszcze przed przerwą goście wyrównali... Po przerwie kojarzę zwłaszcza jedną sytuację, nasz napastnik (kto był na meczu ten na pewno wie o kogo chodzi :)  ) nie trafił w idealnej sytuacji do pustej bramki z... dwóch metrów! Tak po prawdzie to Szubinianka też miała swoje szanse. I jeszcze taka mała ciekawostka. Wiecie kto sędziował tamten mecz? Jarosław Żyro.
  W obecnym sezonie Szubinianka radzi sobie raczej średnio. Już na inaugurację niezła wpadka i 0:5 u siebie z Chełminianką. Później jednak było już lepiej i w chwili obecnej nasi goście z 15 punktami zajmują 11 miejsce w tabeli IV ligi kujawsko-pomorskiej. Co do meczów wyjazdowych to Szubinianka wygrała w tej rundzie jedno spotkanie (z Krajną) resztę przegrywając. Z naszej strony 16 punktów w 6 ostatnich meczach sprawia, że to Unieczka będzie murowanym faworytem do zwycięstwa. Ciągle mamy dwa punkty straty do lidera - Pogoni Mogilno. Wyścig zatem trwa...
 Niestety tak jak Henryk Pobożny pod Legnicą, tak i ja muszę napisać, że "gorze mi się stało" i z powodu wyjazdu nie będę w stanie być na meczu. Relacja zatem pewnie będzie z opóźnieniem.