sobota, 20 sierpnia 2011

Ostro, nerwowo ale z happy endem

Unia Solec Kujawski - Pogoń Mogilno 1:0 (0:0)
Bramka dla Unii: '57 Sebastian Mędlewski (karny)
       Uff, łatwo nie było! W sumie, to nic nie zapowiadało nerwówki do samego końca. Przez pierwsze 30 minut kibice zgromadzeni na stadionie przy ul. Sportowej mogli obejrzeć walkę w środku pola i... nic poza tym. Brakowało okazji do zdobycia bramki dla jednej i dla drugiej drużyny. Dopiero w 30 minucie zrobiło się gorąco pod bramką gości z Mogilna. Dośrodkowanie z okolic narożnika boiska w wykonaniu Sebastiana Mędlewskiego "z pomocą" wiatru zaskoczyło bramkarza Pogoni, do piłki dopadł  jeden z naszych zawodników, strzał głową i... tylko poprzeczka uratowała drużynę z Mogilna. W odpowiedzi, kilka minut później piłkarze Pogoni egzekwowali rzut wolny z okolic narożnika pola karnego, ale bramkarz Mateusz Skibiński dobrze wybił piłkę na rzut rożny. Tyle jeżeli chodzi o pierwszą część. Druga połowa zaczęła się minimalnie lepiej dla gości z Mogilna, którzy jednak nie potrafili wypracować sobie dogodnej pozycji strzeleckiej. Decydująca dla losów spotkania okazała się akcja z 57 minuty. Szybka wymiana podań pomiędzy naszymi zawodnikami, w pole karne wbiegł Szymon Raczyński. Faul mogileńskiego obrońcy i sędzia "wskazał na wapno". Do piłki ustawionej na 11 metrze od bramki podszedł Sebastian Mędlewski i pewnie skierował piłkę do siatki. Od momentu zdobycia bramki przez unieczkę gra wyraźnie się zaostrzyła. Sędzia nie żałował żółtych kartek piłkarzom Unii i Pogoni. Niestety w 68 minucie drugą żółtą kartkę obejrzał Mateusz Poczwardowski, i od tej chwili Unia kontynuowała mecz w "10". Ożywili się za to goście, którzy za wszelką cenę dążyli do zmiany niekorzystnego rezultatu. Kilka razy w naszym polu karnym zrobiło się naprawdę gorąco. Unici próbowali rewanżować się kontrami. W 90 minucie siły się wyrównały. Drugą żółtą kartkę otrzymał zawodnik Pogoni - Szyszkowski. Sędzia doliczył jeszcze trzy minuty, ale wynik nie uległ już zmianie.

Tuż przed meczem

Rzut wolny dla Unii

Skład Unii Solec: Mateusz Skibiński, Mateusz Poczwardowski, Marcin Grzelak, Robert Frasz, Maciej Kowalczyk, Sebastian Mędlewski ('75 Daniel Błaszczak), Jordan Bednarek ('71 Sławomir Winiecki), Michał Murach ('63 Adam Kacprzak), Szymon Raczyński, Jarosław Jaworski, Adam Szal ('90 Maciej Jarzembowski)
          Żółte kartki: Jarosław Jaworski, Mateusz Poczwardowski, Adam Szal, Daniel Błaszczak. Czerwona kartka: Mateusz Poczwardowski (w konsekwencji dwóch żółtych)
         Po dwóch kolejkach, podopieczni trenera Dariusza Porbesa, z kompletem 6 punktów i dodatnim bilansem bramkowym 3:1 zajmują czwarte miejsce w tabeli IV ligi. Na czele Unia Gniewkowo przed Pomorzaninem Toruń i Flisakiem Złotoria.