23.08.2023 r., środa, godz: 18:00 stadion Vinety Wolin

Vineta Wolin - Unia Solec Kujawski 2:1 (0:0)

Bramka dla Unii: Jakub Nawrocki ('48)

Skład wyjściowy Unii: Mateusz Skowroński, Hubert Chołuj, Kacper Witkowski, Oskar Kujawka, Wiktor Babiński, Mateusz Szymański, Oleksandr Horvat, Szymon Babiarz, Sebastian Pacek, Jakub Nawrocki, Sergii Kravchenko

Trener: Daniel Katerla, kierownik drużyny: Przemysław Czajka

Ciągle bez punktów w nowym sezonie pozostają zawodnicy Unii Solec Kujawski. W czwartej kolejce unici ulegli na wyjeździe liderującej w lidze Vinecie Wolin. Do przerwy - tradycyjnie w tej rundzie zresztą - drużyna z Solca utrzymywała remis. Druga część spotkania rozpoczęła się dla nas znakomicie. W 48 minucie bramkę dla Unii zdobył nowy nabytek soleckiego zespołu - wypożyczony z Olimpii Grudziądz - Jakub Nawrocki. Niestety po dziesięciu minutach gospodarze wyrównali po strzale Kacpra Żmudzia. W 68 minucie drugą bramkę dla Vinety zdobył Szymon Kurczak. Wynik 2:1 utrzymał się już do końca spotkania.

Po czterech kolejkach Unia Solec Kujawski zajmuje 17 miejsce w tabeli III ligi grupy II. Razem z Wikędem Luzino pozostajemy jako jedyne ekipy, które w bieżących rozgrywkach nie zdobyły jeszcze choćby punktu. Szansa na przełamanie dla Unii już w najbliższą sobotę. Rywalem unitów będzie Polonia Środa Wielkopolska. Mecz rozpocznie się o godz. 14:00.