Unia - reaktywacja !

Sobota, 05.05.2012 r., godz. 16:00, stadion w Chełmnie
Chełminianka Chełmno - Unia Solec Kujawski 0:4 (0:2)
Bramki dla Unii: Raczyński '4, Szkaradek ' 27, Murach '74, Dah '88

I o to chodziło! Wysokie, w pełni zasłużone zwycięstwo! Mecz w Chełmnie nie mógł się lepiej ułożyć dla Unieczki. Już w 4 minucie wywalczyliśmy rzut wolny w odległości dwudziestu kilku metrów od bramki gospodarzy. Po krótkim rozegraniu Szymon Raczyński silnym strzałem posłał piłkę w samo okienko bramki! Przepiękny gol! 1:0 dla Unii. Szybko stało się jasne, kto będzie dyktował warunki na boisku. Nasi zawodnicy osiągnęli wyraźną przewagę. Gospodarze próbowali odgryzać się jedynie przy okazji stałych fragmentów gry.  W 19 minucie powinno być 2:0 dla Unii, ale Valentin Dah przegrał bezpośredni pojedynek z bramkarzem Chełminianki. Sześć minut później ponownie rzut wolny dla Unii. Tym razem na bramkę strzelał Sebastian Mędlewski. Strzelił celnie, ale zbyt lekko aby zaskoczyć bramkarza. W 27 minucie golkiper Chełminianki był już bez szans. Dobre rozegranie na skrzydle, następnie zagranie z pola karnego do wybiegającego na pozycję Krzysztofa Szkaradka - pewny strzał z kilku metrów od bramki i 2:0! Po straconej bramce gospodarze przez kilka minut zagrali bardziej agresywnie i odważniej. Efektem niezły strzał zza pola karnego - który niewiele minął naszą bramkę, a także rzut wolny pewnie wybroniony przez Mateusza Skibińskiego. Niemniej zbyt agresywna gra nie wyszła Chełminiance na dobre. W 33 minucie drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał jeden z naszych przeciwników. Jeszcze przed przerwą kilka razy mogliśmy wykorzystać grę w przewadze, swoich okazji nie wykorzystali jednak: Bartosz Rudziński, Michał Murach, Marcin Grzelak czy ponownie Valentin Dah. Do przerwy 2:0 dla Unii. Nasza przewaga bardzo wyraźna, a prowadzenie mogło być jeszcze bardziej efektowne. Jako widza najbardziej (oprócz bramek oczywiście) cieszyła mnie duża liczba odbiorów, przechwytów - nie było dla nas straconych piłek.

Widok ze stadionu w Chełmnie

Prezentacja drużyn

Po przerwie tempo wyraźnie siadło. Nie było już tylu składnych akcji co w pierwszej połowie spotkania. Początkowo mieliśmy delikatną przewagę. Niezła akcja Daha, oraz strzał Mędlewskiego nie przyniosły jednak rezultatu. W miarę upływu czasu niespodziewanie zaatakowała Chełminianka. W 57 minucie piłka wpadła nawet do naszej bramki, ale po strzale ze spalonego. Przyznam, że z wysokości trybun dość dziwnie wyglądała sytuacja, w której drużyna która prowadzi grę - gra w dziesięciu oraz przegrywa dwiema bramkami. Jeszcze w 61 minucie strzał z dystansu w wykonaniu zawodnika gospodarzy dobrze wybronił Mateusz Skibiński. Następne minuty to okres słabej gry obydwu stron. Wszelkie wątpliwości co do zwycięstwa Chełmnie zostały rozwiane w 74 minucie meczu. Rzut wolny w pobliżu linii autowej, w dość znacznej odległości od bramki wykonywał Michał Murach. Dośrodkowanie w pole karne minęło wszystkich zawodników i wpadło "za kołnierz" bramkarza! Sam się teraz zastanawiam czy to był strzał czy jednak dośrodkowanie... Ważne, że 3:0 dla Unii. Po tej bramce piłkarze z Chełmna rzucili się jeszcze do rozpaczliwych ataków, ale razili nieskutecznością. Unieczka natomiast wyprowadzała groźne kontry. Po jednej z nich w 88 minucie - Valentin Dah dopiął wreszcie swego i strzałem z kilku metrów posłał piłkę do bramki. 4:0 dla Unii! Sędzia doliczył do drugiej połowy trzy minuty, ale wynik nie uległ już zmianie.

Gra w środku pola
            Nowy trener - Zbigniew Stefaniak, zaliczył wymarzony debiut. Niemniej sytuacja w pierwszej trójce tabeli IV ligi, nie uległa zmianie - zarówno Flisak, jak i Pogoń - wygrały swoje mecze. Nasza strata do drugiego miejsca wynosi dwa punkty.
            Skład Unii: Skibiński, Grzelak, Rudziński, Kowalczyk ('80 Winiecki), Kacprzak, Jaworski, Mędlewski ('63 Poczwardowski), Szkaradek ('75 Ndao), Raczyński, Murach, Dah ('89 Błaszczak)