czwartek, 3 maja 2012

Kryzys w pełni

Środa, 02.05.2012 r., godz. 17:00, Stadion OSiR w Solcu Kujawskim
Unia Solec Kujawski - Noteć Łabiszyn 2:2 (1:1)
Bramki dla Unii: Bartosz Rudziński - 2 ('28, '70), bramki dla Noteci: Piotr Mucha - 2 ('39, '67)
    Jeszcze dwa tygodnie temu można było całkiem optymistycznie rozpatrywać sprawę awansu Unii Solec do III ligi. Z taką grą jak w ostatnich kolejkach o awansie do wyższej klasy rozgrywkowej nie ma jednak co marzyć. Mecz z Notecią Łabiszyn mógł być doskonałą okazją do rewanżu za przykrą wpadkę w Radziejowie. Zamiast tego była kolejna niemiła niespodzianka. Kibice Unii dali wyraz swojemu niezadowoleniu z ostatnich wyników, wywieszając transparent nawołujący trenera zespołu - Dariusza Porbesa, oraz jego doradców do odejścia z klubu.
     Początek meczu nieciekawy. Słoneczna pogoda sprawiła, że człowiek bardziej myślał o grillowaniu niż o piłkarskich zmaganiach. Pierwsza dobra sytuacja z naszej strony miała miejsce w 19-tej minucie meczu. Michał Murach ładnie minął obrońcę, wbiegł w pole karne - ale jego strzał na rzut rożny wybił bramkarz Noteci. W odpowiedzi goście z Łabiszyna przeprowadzili akcję po której strzał z narożnika pola karnego obronił Mateusz Skibiński. I wreszcie 28 minuta meczu. Rzut wolny z okolic narożnika pola karnego Noteci egzekwował Mateusz Poczwardowski. Do dośrodkowania najwyżej wyskoczył Bartosz Rudziński, który przytomnym strzałem głową pokonał golkipera gości. 1:0 dla Unii! Niestety nasi zawodnicy nie poszli za ciosem i nie zagrażali przez długi czas bramce przeciwnika. W 39 minucie atak zespołu z Łabiszyna -  zagranie w pole karne wykorzystał zawodnik Noteci który strzelił w kierunku naszej bramki. Mateusz Skibiński odbił piłkę, ale na dobitkę czekał już Piotr Mucha który trafił do pustej bramki i wyrównał wynik meczu. W zasadzie to była ostatnia ciekawa akcja w pierwszej połowie. Do przerwy zatem 1:1.
      W drugiej połowie przez dłuższy czas nie działo się nic nadzwyczajnego. Ze strony Unii tylko jedna sytuacja godna uwagi - niestety po dośrodkowaniu w pole karne minimalnie chybił Valentin Dah. W 67 minucie spotkania kontra Noteci - spore błędy naszej obrony oraz bramkarza i Piotr Mucha po raz drugi trafia do bramki Unii. 1:2. Po stracie bramki zawodnicy Unieczki szybko zabrali się do odrabiania strat. Na szczęście już po kilku minutach udało się zdobyć wyrównującego gola. Po rzucie wolnym i dośrodkowaniu w pole karne Bartosz Rudziński, strzałem głową zdobył drugą bramkę dla Unii. 2:2! Następne minuty to okres przewagi naszego zespołu, brakowało jednak skuteczności w sytuacjach podbramkowych. Swoich sił próbowali: Sebastian Mędlewski, Krzysztof Szkaradek i ponownie Bartosz Rudziński. Wszystko niestety bez skutku. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Radości z remisu nie krył Dariusz Kołacki - trener Noteci, który w swojej karierze trenerskiej ma także pracę z Unią Solec. W naszym zespole wynik remisowy nikogo rzecz jasna nie usatysfakcjonował. Po 23 kolejkach IV ligi kujawsko-pomorskiej, Unieczka traci dwa punkty do wicelidera ze Złotorii oraz siedem punktów do lidera z Mogilna.
        Skład Unii: Skibiński, Dah, Ndao ('60 Błaszczak), Murach ('69 Jaworski), Jendrzejewski ('69 Szkaradek), Kacprzak, Raczyński, Kowalczyk, Poczwardowski ('52 Mędlewski), Rudziński, Grzelak,