Cieszą punkty lecz nie gra...

24.09.2011 r., sobota, godz. 17:00, stadion OSiR-u w Solcu Kujawskim
Unia Solec Kujawski - Chełminianka Chełmno 3:1 (3:1)
Bramki dla Unii: '1 Michał Kacprzak, '5 Michał Kacprzak, '10 Szymon Raczyński
  Początek meczu wręcz wymarzony. Już w pierwszej akcji Michał Kacprzak wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Goście wyraźnie zdezorientowani nie zdążyli się jeszcze pozbierać po stracie pierwszego gola a cztery minuty później przegrywali już 2:0. Strzelcem bramki ponownie Michał Kacprzak. To nie był jednak koniec "atomowego" startu piłkarzy Unii. W 10 minucie na 3:0 podwyższył Szymon Raczyński. To był istny nokaut w 10 minut! Wszyscy spodziewali się pewnego (nareszcie !) i wysokiego zwycięstwa. Tymczasem niespodziewanie dwie minuty później "odgryźli" się goście z Chełmna. Zatem 3:1. Od tej chwili z naszych zawodników jakby zeszło powietrze. Gra przestała się układać. Do głosu coraz częściej zaczęli dochodzić piłkarze Chełminianki. W pierwszej połowie nie było już dla Unii dogodnych sytuacji do podwyższenia wyniku. Do przerwy 3:1 dla nas.

Pierwsze minuty meczu. Rzut wolny dla Chełminianki.

Walka w środkowej części boiska.

W drugiej połowie trudno było mi uwierzyć w to co widziałem. Jak dla mnie to grę prowadzili zawodnicy z Chełmna, a my tylko czekaliśmy na kontry. Kilka razy goście poważniej zagrozili naszej bramce. Szczególnie niebezpieczne były stałe fragmenty gry. Z naszej strony grę próbował ożywić wprowadzony w drugiej połowie Daniel Błaszczak. Generalnie, to jednak mizeria z naszej strony! Wynik z pierwszej połowy utrzymał się do końca meczu, jestem jednak przekonany, że stać nas na znacznie więcej! Jasne, bardzo cieszą mnie trzy punkty, ale każdy z nas drodzy Unici życzyłby sobie pewnie dużo lepszej gry.
 Skład Unii: Mateusz Skibiński, Wojciech Kubas ('80 Mateusz Poczwardowski), Robert Frasz, Marcin Grzelak, Maciej Kowalczyk, Jordan Bednarek, Adam Szal, Krystian Karolczak (Maciej Jarzembowski), Michał Kacprzak ('70 Adam Kacprzak), Krzysztof Szkaradek ('61 Daniel Błaszczak), Szymon Raczyński
Żółte karki: Wojciech Kubas, Szymon Raczyński
 Po 9 kolejkach IV ligi kujawsko-pomorskiej Unia Solec zajmuje czwarte miejsce w tabeli z dorobkiem 17 punktów i dodatnim bilansem bramkowym 12:6. Na czele tabeli Pogoń Mogilno przed Włocłavią i Pomorzaninem Toruń.