Łabiszyn zdobyty (nie bez problemów)

17.09.2011 r., sobota, godz. 15:00, stadion Noteci w Łabiszynie
Noteć Łabiszyn - Unia Solec Kujawski 1:3 (0:1)
Bramki dla Unii: '24 Robert Frasz, '87 Daniel Błaszczak, '90 Szymon Raczyński
  Chciałbym móc napisać, że zwycięstwo w Łabiszynie było lekkie, łatwe i przyjemne ale jak się okaże z relacji - wcale tak nie było. Początek spotkania nie przyniósł wielu emocji, nie było dogodnych sytuacji do zdobycia bramki przez którąś z  drużyn. Wszystko co najciekawsze w pierwszej połowie meczu wydarzyło się pomiędzy 23 a 24 minutą gry. Najpierw stuprocentowej sytuacji do zdobycia bramki nie wykorzystali zawodnicy Noteci. Widocznie podziałało to mobilizująco na naszych piłkarzy bo minutę później zrobiło się dla nas znacznie przyjemniej. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, główka Roberta Frasza - i piłka wpada do siatki! 1:0 dla Unii! Tyle w temacie pierwszej połowy. Druga zaczęła się nerwowo. Bardzo szybko bo w ciągu ośmiu minut (między 48 a 56 minutą meczu) dwie żółte kartki "zarobił" Marcin Grzelak. Musieliśmy zatem spory fragment meczu grać w osłabieniu. Dodatkowo z decyzją sędziego nie chciał zgodzić się Stanisław Wyrwas. Skutek tego był taki, że pan Stanisław został wyrzucony przez arbitra z ławki rezerwowych na trybuny. W następnych minutach zarobiliśmy jeszcze dwie żółte kartki, ale wynik nie uległ zmianie aż do samej końcówki. W końcówce za to bramek nie brakowało! W 87 minucie meczu Unia podwyższyła wynik. Bramkę dla Unieczki zdobył Daniel Błaszczak. 2:0 dla nas! Niecałe dwie minuty później odpowiedź Noteci. Kontaktową bramkę zdobywa Bizoń. Sędzia doliczył do drugiej połowy 5 minut. Całe szczęście już w pierwszej minucie doliczonego czasu gry wyprowadziliśmy decydujący cios. Trzecią bramkę dla soleckiej ekipy zdobył Szymon Raczyński. 3:1 dla Unii! Takim też wynikiem zakończył się mecz.
  Po zwycięstwie w Łabiszynie Unia Solec zajmuje czwarte miejsce w tabeli IV ligi kujawsko-pomorskiej. Nasz dorobek to 14 punktów oraz dodatni bilans bramek 9:5. Pamiętajmy jednak, że mamy do rozegrania jeszcze zaległy mecz z Radziejowem i ewentualne zwycięstwo w tym meczu zbliży nas na dwa punkty do lidera - Pogoni Mogilno.
  Skład Unii: Mateusz Skibiński, Jordan Bednarek, Robert Frasz, Marcin Grzelak, Maciej Kowalczyk, Jarosław Jaworski, Mateusz Poczwardowski ('46 Daniel Błaszczak), Krzysztof Szkaradek ('58 Wojciech Kubas), Adam Kacprzak ('57 Michał Kacprzak), Szymon Raczyński, Adam Szal.
  Żółte kartki: Marcin Grzelak (dwie - w konsekwencji czerwona kartka), Michał Kacprzak, Adam Szal, Szymon Raczyński