poniedziałek, 15 sierpnia 2011

Udana inauguracja

Włocłavia Włocławek - Unia Solec Kujawski 1:2 (0:2)
Bramki dla Unii: 30' Adam Szal, 40' Sebastian Mędlewski. Bramka dla Włocłavii: 89' Emil Thiakane.
Zwycięstwo na inaugurację zawsze bardzo cieszy. Jeśli dodamy do tego unici, że wygraliśmy we Włocławku (nie pamiętam, przyznam raz jeszcze, kiedy seniorzy Unii ostatnio tam wygrali...) to radość jest jeszcze większa! Już do przerwy Unia uzyskała dwubramkową przewagę po trafieniach Adama Szala i Sebastiana Mędlewskiego (nasza zaliczka mogła być nawet wyższa - strzał Adama Szala w słupek). Po przerwie obydwie drużyny miały okazje do zdobycia bramki. Udało się tylko gospodarzom, za sprawą Emila Thiakane, ale na nasze szczęście na więcej tego dnia Włocłavii nie było już stać.
Skład Unii: Mateusz Skibiński, Robert Frasz, Marcin Grzelak, Mateusz Poczwardowski (85' Sławomir Winiecki), Maciej Kowalczyk, Jarosław Jaworski, Jordan Bednarek, Sebastian Mędlewski, Szymon Raczyński (80' Adam Kacprzak), Adam Szal (89' Maciej Jarzembowski), Michał Murach.
Żółtą kartką ukarany został Mateusz Poczwardowski.
Po pierwszej kolejce nasza unieczka zajmuje piąte miejsce w tabeli razem z Legią Chełmża. Na czele IV ligi Chełminianka Chełmno która ograła Szubiniankę Szubin 5:0. Na drugim miejscu, nasz najbliższy rywal - Pogoń Mogilno. Zespół z Mogilna pokonał u siebie na inaugurację LTP Lubanie 5:2.
Inauguracja sezonu na naszym stadionie już w najbliższą sobotę - 20 sierpnia. Mecz z Pogonią Mogilno rozpocznie się o godz. 17.00.